Головне

Зламати пароль третини українців може кожен!

Зламати пароль третини українців може кожен!
Зламати пароль третини українців може кожен!

Українці не вміють створювати безпечні паролі. За статистикою, кожен 3 українець не захищений від зловмисників, оскільки використовує в своїх паролях такі комбінації символів: дата народження – 16%, прізвисько домашньої тваринки – 6%, – все це досить просто можна дізнатися з соцмереж. Близько 15% користувачів використовує просту комбінацію цифр “111111” або “123456”. А кожен вісімнадцятий взагалі слово “пароль”.

Ще одна проблема безпеки, на яку користувачі рідко звертають увагу, – використання повторюваних паролів. Такий підхід дозволяє не перевантажувати пам’ять великою кількістю цифробуквене комбінацій, але якщо один пароль потрапить до рук кіберзлочинців, вони зможуть отримати доступ відразу до декількох сервісів або програмам. За даними O + K Research в Україні 6% опитаних встановлюють один пароль на всі облікові записи, а 34% – використовують всього лише кілька паролів. З урахуванням того, що третина українських учасників дослідження (65%) використовують 5 і більш захищених паролем сервісів і додатків, можна уявити собі масштаб «дірки» в захисті.

Оскільки користувачі обмежуються всього декількома паролями для всіх своїх облікових записів, вони ризикують втратити важливу інформацію, адже злом одного пароля, може теоретично привести до злому інших. З огляду на те, що сьогодні найбільш привабливою метою для кіберзлочинців є фінанси, злом облікового запису Інтернет-банкінгу, для якої використовується елементарний пароль, не складає особливих труднощів. Технологія Безпечні платежі, яка входить в Kaspersky Internet Security 2013, забезпечує надійний захист користувачів при здійсненні фінансових операцій через системи онлайн-банкінгу та платіжні системи.

Як уже згадувалося вище, місце зберігання пароля відіграє важливу роль у справі захисту інформації. Більшість користувачів (51%) воліє їх запам’ятовувати, що вельми непогано, але часто є наслідком спрощення паролів і використання одного пароля для декількох акаунтів. Плюс, 51% опитаних зізналися, хоча б раз забували потрібний пароль. 11% просто записують паролі на стікер і наклеюють на монітор, а 34% використовують для цього звичайний паперовий блокнот. Спеціальні програми для зберігання паролів використовують лише 6% опитаних, хоча саме такі рішення здатні максимально захистити дані користувача. Наприклад, модуль Password Manager в захисному вирішенні Kaspersky CRYSTAL дозволяє не тільки безпечно зберігати всі паролі в зашифрованому вигляді, але і допоможе згенерувати нові, стійкі до підбору, і автоматично вводити їх на сайті на прохання користувача. У підсумку користувач одержує надійний, і що важливо – унікальний, пароль, недоступний для сторонніх.

Back to top button