Здоров'я

Горіх містить в 40 разів більше вітаміну С ніж лимон

Горіх містить в 40 разів більше вітаміну С ніж лимон
Горіх містить в 40 разів більше вітаміну С ніж лимон
Які харчі найліпше зміцнюють імунітет людини? І пересічні громадяни, і деякі медики вважають, що насамперед часник та лимон. Але є й інші думки. Надамо слово фахівцеві, котрий має свій погляд на традиційний перелік імунозміцнювальних продуктів.

Коли часник із лимоном висувають на перше місце люди без медичної освіти, зрозуміти їх можна — традиції, звички. Але професіонали мусять знати склад звичних для нас харчів, зокрема й те, що, скажімо, 100 грамів м’якуша лимона містять максимум 30-35 міліграмів вітаміну С, а 100 г ядер волоського горіха — від 1300 до 1700 мг (залежно від сорту), тобто відмінність — 40-50 разів!

Безперечно, часник — дуже корисний овоч, але імунітету він не підвищує. Справляє бактерицидну дію, себто здатний зупинити розмноження мікробів. Тож, коли в людини діагностовано бактеріальний тип запалення, часник можна і треба вживати як природний антибіотик; до того ж він благотворно позначається на судинах. Але коли йдеться про стимуляцію імунної системи, слід звернутися до інших продуктів. Це має бути їжа передусім з великим умістом вітаміну С (аскорбінової кислоти), оскільки він активізує клітини, котрі «відповідають» за цю систему.

Виокремити харч номер один, що зміцнює імунітет, вельми складно. Але, поза сумнівом, один із найліпших у цій категорії — волоський горіх. Якщо людина протягом принаймні двох-трьох тижнів (термін пов’язаний із певними циклами обміну клітин в імунній системі) уживатиме волоські горіхи, вона реально відчує зміцнення сил та поліпшення імунного статусу. При цьому малим дітям горіхові ядра варто подрібнювати на кашку, щоб легше пережовувати. Денну норму для дорослих і дітей визначити просто: стільки ядерець, скільки вміщується в їхній жмені.

На другому місці — сік ягід аронії (чорноплідної горобини). Вона також дуже багата на вітамін С. Якщо пити сік регулярно протягом принаймні двох-трьох тижнів, це позитивно вплине на імунний статус. Добова доза для дітей — не більше 200-250 мл (не відразу, а потроху впродовж дня), для дорослих можна й літр (так само порціями).
Третє місце віддаю меду та продуктам бджільництва. І сам мед, і маточне молочко, і перга — чудові імуностимулятори, які швидко відновлюють ослаблену імунну систему і дітей, і дорослих. Уживати продукти бджільництва, окрім меду, ліпше в першій половині дня. Бо якщо їсти пергу і маточне молочко на ніч, можливе збудження з порушенням сну, особливо в дітей.

На четвертому місці — всі натуральні молочні продукти, насамперед тверді сири. Вони містять багато кальцію, серотоніну («гормон щастя»), а також добре стимулюють обмін імуноглобулінів. Денна норма твердого сиру для дорослої людини — 150-200 г, для дитини — 100-120 г. Не бажано з’їдати цю порцію за один раз, бо сири містять чимало жиру, тож у дітей через недостатньо розвинену функцію підшлункової залози можуть виникнути проблеми з травленням, а дорослим «передозування» загрожує збільшенням ваги. Твердий сир можна споживати постійно, але є люди, що не люблять його смаку, тоді можна обмежитись курсом три-чотири тижні.

І на п’ятій позиції — виноград, а також натуральні сік із нього та сухе червоне вино, родзинки. Ці продукти містять велику кількість вітамінів та мікроелементів, що чудово стимулюють імунну систему.
Насамкінець зазначу, що наведена п’ятірка аж ніяк не означає відмови від інших харчів. Обмежити корисну для імунної системи їжу лише п’ятьма продуктами якось навіть безглуздо. Стимулювати імунітет можуть різні сорти м’яса, риба, морепродукти, соя і ще багато чого. Тут узято категорію харчів, котра поцінна практично для всіх, і купити їх можна майже скрізь. Тільки перш ніж братись за дієтологічне зміцнення імунітету, неодмінно порадьтеся зі своїм лікарем. Адже при певних недугах (цукровий діабет, хвороби різних органів) є відповідні протипоказання.

Джерело: ukrslovo.net

Back to top button