Головне

Google Chrome переходить на нове браузерне ядро

Google Chrome переходить на нове браузерне ядро
Google Chrome переходить на нове браузерне ядро
Google Chrome відмовиться від використання браузерного ядра WebKit і перейде на використання його форка під назвою Blink. Поява нового двигуна ускладнить життя веб-розробників, але змусить ринок розвиватися більш швидкими темпами.

Проект Chromium, на основі якого компанія Google випускає браузер Google Chrome, оголосила про намір перейти на новий браузерний двигун під назвою Blink замість WebKit, який використовувався до теперішнього часу. Відповідний анонс в офіційному блозі зробив один з розробників Chromium Адам Барс (Adam Barth).

Blink буде форком (відгалуженням) ядра WebKit. Так само як і WebKit, він буде відкритим. Будучи основним членом проекту Chromium, Google стане і основним вкладником в розробку нового ядра.

«WebKit – це легкий, гнучкий і потужний двигун, який завжди дозволяв розробникам веб-браузерів відповідати сучасним вимогам ринку. Однак Chromium використовує іншу архітектуру багатозадачності в порівнянні з браузерами на WebKit. Підтримка декількох архітектур з року в рік веде до ускладнення розробки як WebKit, так і Chromium і уповільнює темпи інновацій. Тому ми вирішили створити Blink, нову технологію рендеринга з відкритим вихідним кодом, засновану на WebKit», – пояснив Барс.

«Це рішення не було легким. Ми усвідомлюємо, що випуск нового двигуна може по-різному вплинути на інтернет. Тим не менш, ми вважаємо, що наявність декількох двигунів надасть такий же ефект, що і наявність декількох браузерів, – змусить ринок розвиватися більш швидкими темпами і з часом в цілому поліпшить стан відкритої екосистеми», – додав він.

На першому етапі планується сфокусуватися на внутрішній архітектурі і видаленні приблизно 4,5 млн рядків зайвого коду WebKit з метою його спрощення. Передбачається, що з часом це призведе до підвищення стабільності і меншому числу помилок. Очікується, що до створення нового движка приєднаються провідні постачальники різних веб-браузерів.

Одна з компаній – розробників масових браузерів – Opera Software – вже оголосила про намір підключитися до проекту. Компанія зовсім недавно, в лютому, повідомила про переведення своїх браузерів з власного ядра Presto на WebKit. Тепер же, за словами її представників, замість WebKit в майбутніх версіях настільних і мобільних браузерів Opera буде використовуватися Blink. Це важливе рішення для Google – Opera хоча і є п’ятим за величиною гравцем ринку настільних веб-браузерів, в мобільному сегменті вона є одним з лідерів.

Нагадаємо, що движок WebKit спочатку був запропонований компанією Apple в 2001 р. як форк KHTML, технології рендеринга у веб-браузері Konqueror для Linux. Після портирувания на Mac OS X платформа WebKit стала основою власного браузера Apple – Safari.

Apple є одним з основних розробників ядра WebKit, серед яких також значаться Google та інші. Таким чином, після переходу Google на Blink компанія Apple залишається єдиним великим контрибутором WebKit. У браузері Mozilla використовується двигун Gecko.

  
Back to top button