Головне

Google, Apple, Microsoft і Facebook відкрили сайт про веб-стандарти

Google, Apple, Microsoft і Facebook відкрили сайт про веб-стандарти
Google, Apple, Microsoft і Facebook відкрили сайт про веб-стандарти
Провідні світові технологічні компанії, в число яких увійшли Apple, Google, Microsoft і Facebook, запустили спільний онлайн-проект Web Platform Docs, присвячений веб-стандартам.

«Коли ви хочете розробити щось для інтернету, вельми складно знайти інформацію про те, як ви можете втілити свій задум для різних браузерів і операційних систем. Вам часто доведеться шукати в різних веб-ресурсах, як використовувати певні технології», — описує проблему, на вирішення якої спрямовано проект, компанія Google.

За словами авторів, їхньою метою було створити новий авторитетний сайт з документацією щодо відкритих веб-стандартів для розробників і блогерів. Користувачі зможуть знайти на сайті webplatform.org «точну і якісну інформацію про останні напрацювання в рамках HTML5, CSS4 та інших стандартів для безлічі доступних веб-ресурсів», відзначає компанія Opera.

Розробники зможуть знайти на сайті документацію про інтерфейси програмування додатків (API), інформацію про сумісність окремих технологій з браузерами та операційними системами, приклади успішно розроблених ресурсів та оновлення програмних платформ.

У число засновників сайту входять розробники популярних браузерів, десктопних, мобільних і онлайн-платформ — компанії Google, Microsoft, Apple, Adobe, Facebook, Mozilla, Opera, HP і Nokia. Проект ведеться під егідою міжнародного консорціуму W3C, що розробляє принципи і стандарти для інтернету.

На момент запуску альфа-версії сайту документи для нього надали компанії-організатори, однак користувачі також зможуть брати участь у наповненні його контентом, в той час як W3C виступить куратором проекту.

Джерело: news.dt.ua

Back to top button