ГоловнеОсвіта і право

Голова однієї з громад Харківщини здала окупантам персональні дані школярів

Голова однієї з окупованих громад Харківської області пішла на співпрацю з російськими загарбниками.

Про це на брифінгу 23 липня розповів голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

“Очільник окремої територіальної громади абсолютно погодилась на співпрацю з Російською Федерацією і продала всі учнівські бази до їх вже “міністерства” для того, щоб після завершення навчальних закладів нібито видавати якісь інші, іншого зразка, дипломи окупаційного режиму. І ми розуміємо, що такими діями вона просто поставила хрест на освіті дітей, бо ці дипломи не визнає жодна цивілізована країна світу”, — сказав Синєгубов.

Про яку саме громаду йдеться, він не уточнив. Люди, які свідомо співпрацюють з окупантами, притягуються до кримінальної відповідальності за колабораціонізм та державну зраду.

“Алгоритм дій дуже простий: не співпрацювати з окупаційним режимом і не сприяти встановленню його режиму влади на тій чи іншій території. Наведу декілька прикладів: підрозділи ДСНС працювали у місті Ізюм. Їм було [окупантами] запропоновано працювати під прапором Російської Федерації. Вони всі абсолютно від цього відмовились. Далі — екстрена швидка допомога — так само”, — сказав Синєгубов.

За його словами, деякі жителі окупованих територій виходять на зв’язок з українською владою та консультуються, “щоб їх дії не підпадали під ознаки кримінального правопорушення”.

“Хто має змогу виїхати, нехай виїжджає. Хто має змогу триматися на місцях, звичайно, нехай тримається. Але ми знаємо, які там режими застосовуються до людей, їм важко, їм дійсно важко”, — сказав Синєгубов.

Читайте також: Як відбуватиметься сертифікація вчителів у 2022 році

Back to top button