Перерва

Ганна Новосад заявила, що народної любові вона не шукатиме, тому малокомплектні школи будуть закривати

Міністерка освіти Ганна Новосад заявила, що народної любові вона не шукатиме, тому малокомплектні школи все ж будуть закривати.

Як розповіла очільниця МОН в інтерв’ю “Цензор”, в Україні надзвичайно велика кількість шкіл, кожну з яких відвідує менш ніж 50 дітей.

“От менше 30 дітей у цій країні мають 426 шкіл. З 15 400 шкіл загалом – це шалена цифра. І все б нічого, нехай вони собі будуть маленькими – але такі заклади дають погану якість освіти тим, хто там навчається”, – наголосила Новосад.

За її словами, у дітей, які навчаються в малокомплектних школах, результати ЗНО на 20-30% гірші, ніж у вихованців великих навчальних закладів. Це відбувається через те, що один вчитель викладає кілька предметів, не вистачає соціалізації.

“Ми передусім маємо ставити на головний план інтереси учня чи учениці, коли ми впроваджуємо ті чи інші речі. Для них краще навчатися у великій школі. Це показують дані, а не мої якісь вигадки. Тут я не шукатиму, як каже мій заступник, народної любові”, – заявила міністерка.

На її думку, покращити доступ до якісної освіти в регіонах можна тільки завдяки опорним школам, в яких обладнане освітнє середовище, є кабінети, лабораторії, навчальні матеріали, фахові вчителі.

Нагадаємо, що Верховна Рада України підтримала законопроєкт щодо змін у сфері вищої освіти.

  
Back to top button