Перерва

Ганна Новосад: Чому ми дозволяєм собі таку неефективну мережу шкіл, професійної та вищої освіти?

Ганна Новосад прокоментувала прийняття бюджету -2020  на своїй сторінці фейсбук.

“Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Уперше настільки завчасно, не вночі, без додавання різноманітних фестивалів і концертів у видаткову частину «з голосу» в залі. Це вчасний бюджет. І це дає нам, Уряду, можливість вже до кінця року розробити усі порядки використання коштів, принципи розподілу по субвенціям, схвалити їх рішеннями Уряду, і не затягуючи до весни, віддати гроші на місця. Вже починаєм цим займатись.

Багато депутатів сьогодні говорили під час виступів, що коштів на освіту і науку мало, недостатньо. Я з ними згодна. Я б хотіла більше. Але є важливе але – давайте дивитись, як ефективно ми їх використовуєм. На усі ланки освіти і науку. Чому ми дозволяєм собі таку неефективну мережу шкіл, професійної та вищої освіти? Чому дозволяємо собі фінансувати сотні наукових установ, які давно наукою не займаються? Таких непопулярних питань багато. І без вирішення цих питань просте додавання нових і нових мільярдів гривень до освіти і науки ефекту не дасть.

Дякую усім народним депутатам, які підтримали бюджет, колегам з Комітету з питань освіти, науки та інновацій, Комітету з питань бюджету, Мінфіну, МОНу і всьому Кабміну. Працюємо далі”

Нагадаємо, що ключові зміни фінансування освітньої галузі, що передбачені Державним бюджетом на 2020.

Back to top button