Здоров'яХарчування

Фрукти – універсальна захист від інсультів і серцевих нападів

Фрукти - універсальна захист Всього 1-2 шматочків фрукта в день достатньо, щоб знизити ризик серцевого нападу або інсульту до 40%. Про це говорять учені з Оксфордського університету, що дослідили майже 500 000 чоловік протягом семи років. Виявилося, люди, кожен день що включали в свій раціон фрукти, рідше стикалися з хворобами серця і двома типами інсультів. Споживання фруктів характеризувалося по п’яти категоріях: “ніколи”, “щомісяця”, “1-3 рази на тиждень”, “4-6 разів на тиждень”, “кожен день”. Так, чим частіше люди їли фрукти, тим нижче був ризик ускладнень.

У порівнянні з людьми,які взагалі не вживали фруктів, у людей, які з’їдали кожен день по фрукту, показники серцево-судинних хвороб були знижені на 15%. Показники ішемічного інсульту зменшувалися на 25%, а геморагічного інсульту – на 40%. Потім, у любителів фруктів було значно знижено систолічний тиск (на 3,4 міліметра ртутного стовпчика) і діастолічний (на 4,1 міліметра), пише The Telegraph .

Вчені не враховували порції фруктів. Але серед тих, хто споживав фрукти кожен день, в середньому з’їдає по півтори порції. Одна порція – це, приміром, одне невелике яблуко або апельсин. У дослідженні брали участь люди, які не мали проблем зі здоров’ям на самому початку. За сім років спостережень було зафіксовано 19300 випадків хвороб серця і 19689 інсультів.

Back to top button