Головне

“Флешка” з вірусом вивела з ладу американську електростанцію

"Флешка" з вірусом вивела з ладу американську електростанцію
“Флешка” з вірусом вивела з ладу американську електростанцію
Вірус, принесений на USB-носії (“флешці”), на три тижні затримав запуск американської електростанції. Інцидент стався на початку жовтня; станція, назва якої не розкривається, під час зараження була закрита для планового оновлення обладнання.

“Флешка” з вірусом вставив в один з комп’ютерів станції фахівець з технічного обслуговування. Як повідомляється в звіті Міністерства національної безпеки США, технік не входив в персонал станції, а був співробітником компанії-підрядника.

На “флешці” містилися оновлення для програмного забезпечення комп’ютерів. Яким чином на USB-носій потрапив вірус, не повідомляється. Шкідлива програма являла собою “троянця”, призначеного для крадіжки особистих даних користувачів.

“Троянець” вразив десять комп’ютерів, що відповідали за управління турбінами. На комп’ютерах стояв антивірус, однак він не зміг впоратися з шкідливою програмою, оскільки не оновлювався вчасно.

Інцидент став не єдиним випадком зараження з “флешки” на американських електростанціях в жовтні-грудні 2012 року, випливає зі звіту. Схожа історія сталася на іншому підприємстві з вироблення електроенергії: там вірус вивів з ладу кілька робочих станцій.

Найбільш відомою шкідливою програмою в енергетиці вважається вірус Stuxnet, який атакував в 2010 році комп’ютери іранських ядерних станцій. Stuxnet, зокрема, виводив з ладу центрифуги, що використовуються для збагачення урану.