Здоров'яФізіологія

Фізично активні люди живуть довше

Підтримка хорошої фізичної форми допомагає запобігти інфаркту міокарда і позитивно позначається на здоров’ї людей з ішемічною хворобою серця, йдеться в новому дослідженні.

Дослідники з університету Джона Хопкінса проаналізували дані більш ніж 9800 дорослих з ішемічною хворобою серця і дійшли висновку, що регулярні фізичні навантаження на 75% знижують ризик смерті від різних причин. І це незважаючи на те, чи піддавався пацієнт процедурі стентування або шунтування – одним із сучасних методів відновлення прохідності судин.

Отримані дані підкреслюють важливість фізичних навантажень та фітнесу для людей з ішемічною хворобою серця, а також свідчать про те, що не варто нехтувати ними в молодому віці.

«Наші результати показують, що збільшення фізичної активності відповідно до програм реабілітації можуть бути ефективним доповненням до лікарської терапії, спрямованої на запобігання ускладнень, пов’язаних із захворюванням коронарних артерій, – коментує провідний автор дослідження доктор Майкл Блаха. – Ми сподіваємося, що результати нашої роботи допоможуть людям усвідомити важливість регулярних фізичних навантажень і використовувати їх в якості першої лінії допомоги для зниження ризику смертності і поліпшень якості життя».

Автори дослідження також рекомендують не забувати про важливість фізичної активності і для здорових людей. Сидяча робота і відсутність необхідного навантаження можуть негативно відбитися на здоров’я в майбутньому.

  
Back to top button