Здоров'яПсихологія

Фізична активність позбавить від тяги до шкідливих перекусів

Попередні дослідження показали: в середньому 97% жінок і 68% чоловіків іноді відчувають непереборну тягу до їжі. Стрес і поганий настрій, як правило, змушують людей їсти калорійні солодощі. Подібні перекушування миттєво знижують емоційну напругу і позбавляють від втоми, але, на жаль, ненадовго. Існують дані про те, що фізичні вправи можуть знизити тягу до перекусу, зокрема, до шоколаду. Люди починають відчувати себе активними. Вправи створюють у них позитивний настрій. Дослідники з Університету Інсбрука хотіли з’ясувати, чи допомагає нетривала фізична активність (близько 15 хвилин) впоратися з шкідливою звичкою, передає Medical News Today .

У дослідженні взяли участь 47 осіб з надмірною вагою. Середній вік добровольців становив 28 років. Учасники щодня їли шоколад та інші калорійні солодощі як перекушування. Перед дослідженням добровольці не повинні були їх їсти протягом 3 днів. Фахівці розділили учасників на 2 групи. Половина добровольців деякий час енергійно ходила по біговій доріжці, а решта просто сиділи. Потім учасники з обох груп посиділи спокійно ще 5 хвилин, після чого їм запропонували виконати тест на ефект Струпа, що викликає стрес. Людям показували назви різних кольорів (наприклад, “червоний” або “синій”). Кожне слово часто було надруковано кольором, не збігається з назвою. Від учасників вимагалося вимовити колір слова, або прочитати його.

Потім добровольцям запропонували вибрати солодощі, розгорнути їх і потримати в руці протягом приблизно 30 секунд. У цей момент дослідники виміряли частоту пульсу і кров’яний тиск добровольців, щоб оцінити рівень їх емоційного збудження і силу тяги. Тест на ефект Струпа викликав в учасників стрес і підвищив тягу до солодкого. Однак добровольцям, які ходили по біговій доріжці, менше хотілося солодкого в порівнянні з тими, хто просто сидів. У тих, хто не ходив по доріжці, в той момент, коли вони тримали солодощі в руці, пульс підвищувався. Крім того, вони відчували більш сильну тягу. Так, фізична активність допомагає не тільки скинути вагу, але і подолати тягу до шкідливої ​​їжі.

Шкільне життя

Back to top button