Здоров'яХарчування

Фахівці знайшли одну з найбільш корисних дієт у світі

Скандинавська дієта передбачає, що людина робить упор на рибу (3 рази на тиждень), овочі, ягоди, нежирні молочні продукти і рапсове масло. І вона, як показали дослідження Університету Східної Фінляндії, допомагає впоратися з негативними ефектами зайвої ваги, пише The Daily Mail. Мова йде про запобігання розвитку запалення, яке нерідко супроводжує огрядних людей.

За допомогою означеного раціону зупиняється експресія особливих генів в жирових клітинах, розташованих під шкірою. Вони викликають запалення, пов’язане з діабетом 2 типу та високим тиском. Плюс, слідування дієті здатне знизити ризик атеросклерозу, утворення тромбів, інсультів, інфарктів.

Вчені зібрали групу чоловіків і жінок середніх років, що мали мінімум два показники метаболічного синдрому (комбінації діабету, високого тиску та ожиріння). До них відносились гіпертонія, підвищений цукор, аномальні показники жиру в крові і зайва вага. Протягом 18-24 тижнів 50% добровольців запропонували сидіти на Скандинавської дієті. Решта їли мало риби, продукти з низьким вмістом клітковини і високим вмістом олії.

За час дослідження вага учасників особливо не скакала. А ось зміна інших показників була. Зокрема, у людей по-різному працювали 128 генів в жировій тканині. І в основній групі експресія кількох “запальних генів” була нижчою, ніж у контрольній.

Шкільне життя

  
Back to top button