Батькам

Фахівці розповіли, як поводитися з неслухняною дитиною

Коли дитина погано поводиться, обговорення – це останнє, що приходить батькам в голову. А даремно, стверджують учені. Якщо обговорювати з дитиною проблему протягом довгого часу, врешті-решт, вона почне вести себе краще. Ставити дитину в кут (тайм-аут) теж ефективно, але вона повинна знати, за що її карають, передає The Daily Mail.

Дослідники запитали 102 батьків, як вони поступали в п’яти різних ситуаціях, коли діти їх не слухалися. Обговорення виявилося найефективнішим методом негайного реагування на несуттєвий непослух (ниття або канюченням чогось), тобто, у тих випадках, коли дитина намагалась домогтися свого. Покарання таке як тайм-ауту були в таких ситуаціях найменш ефективними.

У більш серйозних випадках, наприклад, при відкритій непокорі, пасивному недотриманні правил і спробах вдарити дорослого, обговорення було найменш ефективним, а покарання – другим за ефективністю способом залагодити проблему після компромісу. Однак компроміси в підсумку призводять до того, що дитина стає ще більш неслухняною. Цікаво, що після двох місяців обговорення поведінка таких дітей теж змінювалась в кращу сторону.

Вчені додають: тайм-аут може вплинути на дітей, які дуже погано поводяться. Але для цього потрібно говорити дитині заздалегідь, за яку провину (наприклад, крики або бійки) її поставлять у кут. Крім того, важливо застосовувати покарання завжди, коли дитина переходить межу. Тоді через деякий час батьки помітять ефект.

Шкільне життя