Головне

Facebook освоїв графічний формат WebP

Facebook освоїв графічний формат WebP
Facebook освоїв графічний формат WebP
Соціальна мережа Facebook почала відображати частину фотографій користувачів у форматі WebP, розробленому корпорацією Google.

Фотографії, завантажені користувачами в JPEG, конвертуються соціальною мережею в WebP і відображаються в цьому форматі в сумісних браузерах – Chrome і Opera. Картинки в WebP, втім, показуються не всім користувачам, а лише деяким.

Перетворити зображення, опубліковане в Facebook, у формат WebP можна і «вручну». Так, в Chrome для цього потрібно відкрити зображення в новій вкладці і змінити jpg на webp в URL.

Нововведенням залишилися незадоволені деякі користувачі, охочі завантажити картинку з Facebook собі на жорсткий диск. Формат WebP не підтримують штатні переглядачі зображень в Windows і OS X; фото не можна відкрити і в редакторі Photoshop без установки спеціальних плагінів.

WebP позиціонується компанією Google як формат для Мережі. Розробники стверджують, що картинки в WebP «важать» на 28-45 відсотків менше, ніж картинки в JPEG, GIF і PNG, при збереженні якості. Іншими достоїнствами створеного Google формату є підтримка прозорості і анімації.

Back to top button