Головне

Електронні читалки переможуть дислексію

Електронні читалки переможуть дислексію
Електронні читалки переможуть дислексію
У невеликого відсотка людей відзначається дислексія – захворювання, яке характеризується труднощами з навчанням читання при збереженні здатності до навчання в інших сферах.

Американські вчені дійшли висновку, що використання електронних книг зможе поліпшити ситуацію, підвищить швидкість читання і ступінь розуміння у людей, страждаючих дислексією. Висновки засновані на спостереженні за сотнею школярів. Одні діти воліли паперові носії, а інші використовували ґаджети. Серед обох груп були школярі, які страждають від дислексія. Було відзначено, що хлопці, які мають дане захворювання, але при цьому користуються електронною книгою, краще засвоюють матеріал, ніж діти з дислексією, які віддають перевагу традиційним паперовим носіям. Вчені вважають, що такий результат був досягнутий завдяки тому, що на електронному пристрої діти читали текст, розташований короткими рядками з декількох символів. Якщо подібним чином розташовувати текст на паперовому носії, то буде досягнутий аналогічний ефект. Як додав автор даного дослідження Метью Шнепс, дислексія має кілька форм, одна з яких може бути компенсована, якщо правильним чином розташувати текст.

Для людей, які страждають дислексією, зручність використання електронних книг полягає і в тому, що на пристрої можна відрегулювати яскравість, розмір, колір, інтервал і навіть шрифт написання тексту.

Back to top button