день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Експерти розповіли, як залишатися бадьорим протягом дня

Більшість людей намагаються перемогти сонливість за допомогою чашки кави. Однак це негативно впливає на нічний сон. Виявляється, існують і інші способи отримати заряд енергії. Про них розповіли фахівці з Американського хімічного товариства, передає The Daily Mail.

По-перше, хіміки пропонують дивитися смішне відео з котами. Вони підвищують в організмі рівень окситоцину (“гормону кохання”) і знижують рівень кортизолу (гормону стресу). Крім того, потрібно пити багато води. Зневоднення викликає втому. До того ж, через нього частішає серцебиття. А іноді зневоднення і зовсім призводить до втрати свідомості.

Також фахівці рекомендують танцювати під музику. Це сприяє виробленню ендорфінів, що підвищують рівень щастя і знімають напругу. Музика активує нейронні ланцюги задоволення. У результаті виділяються окситоцин, дофамін і серотонін, і настрій поліпшується.

Ще вчені пропонують включати яскраве світло або виходити на вулицю. Яскраве світло активує в гіпоталамусі нейрони, що відповідають за вироблення нейромедіатора гіпокретіна. Він пов’язаний з бадьорістю і апетитом. У людей з найбільш поширеною формою нарколепсії (захворювання, при якому людина раптово засинає) процес вироблення гіпокретіна порушений. Фахівці також додають, що іноді краще рішення – трохи поспати.

Шкільне життя