Здоров'яФізіологія

Експерти розповіли, як залишатися бадьорим протягом дня

Більшість людей намагаються перемогти сонливість за допомогою чашки кави. Однак це негативно впливає на нічний сон. Виявляється, існують і інші способи отримати заряд енергії. Про них розповіли фахівці з Американського хімічного товариства, передає The Daily Mail.

По-перше, хіміки пропонують дивитися смішне відео з котами. Вони підвищують в організмі рівень окситоцину (“гормону кохання”) і знижують рівень кортизолу (гормону стресу). Крім того, потрібно пити багато води. Зневоднення викликає втому. До того ж, через нього частішає серцебиття. А іноді зневоднення і зовсім призводить до втрати свідомості.

Також фахівці рекомендують танцювати під музику. Це сприяє виробленню ендорфінів, що підвищують рівень щастя і знімають напругу. Музика активує нейронні ланцюги задоволення. У результаті виділяються окситоцин, дофамін і серотонін, і настрій поліпшується.

Ще вчені пропонують включати яскраве світло або виходити на вулицю. Яскраве світло активує в гіпоталамусі нейрони, що відповідають за вироблення нейромедіатора гіпокретіна. Він пов’язаний з бадьорістю і апетитом. У людей з найбільш поширеною формою нарколепсії (захворювання, при якому людина раптово засинає) процес вироблення гіпокретіна порушений. Фахівці також додають, що іноді краще рішення – трохи поспати.

Шкільне життя

Back to top button