Здоров'я

Дитина уві сні робить переклад теоретичних знань в практичні навички

Дитина уві сні робить переклад теоретичних знань в практичні навички
Дитина уві сні робить переклад теоретичних знань в практичні навички
Повноцінний сон підвищує здатність до навчання в дитячому віці, причому у дітей під час сну відбувається не тільки запам’ятовування, але і трансформація теоретичного матеріалу в явні практичні знання, пише Nature Neuroscience .

Про необхідність сну для нормального розвитку людини відомо вже давно. Під час сну відбувається відновлення нервової системи організму, відновлюється баланс витрачених протягом дня хімічних речовин. Кількість і якість сну суттєво впливає на психоемоційний стан людини. Крім цього, сон відіграє важливу роль у процесах навчання. Впливу сну на засвоюваність інформації у дітей та дорослих було присвячене дослідження доктора Віхельм з Університету Тюбінгена (Німеччина). Спільно зі швейцарськими та німецькими колегами, доктор Віхельм прийшла до висновку, що у дітей під час сну відбувається активне перетворення інформації в усвідомлені знання. Чого не скажеш про дорослих, у яких під час сну переважно відбувається перехід інформації в довготривалу пам’ять, забезпечуючи довгострокове зберігання даних. В експерименті діти у віці від 8 до 11 років і дорослі навчалися натисненню різних комбінації кнопок, причому ці комбінації пропонувалися випробуваним в певній послідовності, про яку їм не повідомлялося. Наступного дня учасники на згадку відтворювали комбінації кнопок. Не дивно, що діти після повноцінного сну показували кращі результати в порівнянні з дітьми, які не спали дітьми. Цікавим виявилося те, що учасники дитячого віку крім самих дій, краще, ніж дорослі відтворювали послідовність цих дій, запам’ятовування якої не ставилося в якості мети навчання.

Доктор Віхельм прокоментувала отримані результати: «Мабуть, у дітей більш виражене генерування отриманих протягом дня неусвідомлюваної інформації в свідомі знання. Ця неординарна здатність дитячого мозку ймовірно пов’язана з більш глибоким і тривалим дитячим сном».