ГоловнеУчительська

Дистанційна освіта

Дистанційна освіта
Дистанційна освіта
Останнім часом багато говорять про новий спосіб отримання освіти – про дистанційне навчання. Що це таке і чому зростає рік від року кількість студентів і школярів, які отримують знання через інтернет? Про все це спробуємо розповісти в цій статті.

Дуже ефективні дистанційні методи навчання при проходженні курсів підвищення кваліфікації, навіть при отриманні вами додаткової освіти. А як це допомагає освоїти шкільну програму дітям з обмеженими фізичними можливостями! У цих випадках інтернет незамінний, тому що позбавляє людей від дискомфорту, пов’язаного з пересуванням у просторі. Ось, наприклад, не може після аварії дитина (чи дорослий) навчатися як раніше. Домашнє дистанційне навчання непогано замінить йому традиційне навчання. Хоча в будь-якому разі відмінності між такими освітніми методами знайдуться.

Існують три види навчання дистанційно. Перша – це кейс-технологія, де використовують паперові носії і наочно-методичні посібники. Такий вид навчання використовується одночасно з очною формою. Другим видом можна назвати телевізійно-супутникову технологію. Це можна назвати навчальним телебаченням з використанням різних відеоматеріалів. Третім видом (найбільш поширеним) є навчання за допомогою інтернету.

При навчанні використовують всі форми дистанційної освіти. Спочатку студенти (школярі) отримують комплект підручників і наочно-методичних посібників. Зв’язок з викладачами підтримують через електронну пошту, а деякі підручники пересилаються у вигляді електронного контенту. Ось проводити тестування навчаються дистанційно доводиться в режимі онлайн, як і всім іншим студентам (школярам).

Що ж рухає людей до отримання освіти таким методом? Зазвичай дистанційне навчання більш доступно за коштами. Також роль відіграє брак часу, коли є сім’я і робота. Перевагою ДО є вибір темпу вивчення книг і предмета. Не варто плутати такий вид навчання із заочним, в якому прийнято потокове здобуття освіти, коли весь курс вивчає предмет в одному темпі. Контрольні роботи та підсумкові студенти пишуть одночасно, всі разом. Не так у дистанційному навчанні. Досвідчені викладачі підберуть саме той темп, що підійде конкретній людині, виходячи з його умов життя.

Вища освітаГоловне

Дистанційна освіта

Дистанційна освіта
Дистанційна освіта
Дистанційна освіта з кожним роком стає все більш популярною формою навчання поряд з такими формами, як заочна й стаціонарна. Пов’язано це з тим, що такий варіант надає можливість навчатися в будь-який час за самостійно складеним графіком, перебуваючи в будь-якій точці планети. Це робить здобуття освіти доступним жителям віддалених регіонів, людям, у яких з тієї чи іншої причини немає можливості часто їздити в місто, де знаходиться вуз, для складання іспитів і заліків, контрольних робіт. Як і Інтернет-освіта , дистанційна форма навчання передбачає спілкування з викладачами тільки через Інтернет.

Незважаючи на безліч переваг, дистанційна освіта передбачає деякі складності, що робить його неактуальним для багатьох людей. Основна вимога для студентів – комп’ютерна грамотність. У даному випадку мова йде про володіння навичками швидкого набору тексту, установки та експлуатації програм для інтерактивного спілкування і т.д. Далеко не всі люди зрілого віку вміють все це робити, в іншому ж випадку процес навчання буде більш ніж складним.

Дуже важливо для студента дистанційної форми навчання володіти такими якостями, як самодисципліна, відповідальність, вміння грамотно складати робочий і навчальний графік, дотримуватися його. Немаловажними стануть і посидючість, цілеспрямованість. Адже ніхто не буде змушувати студента займатися, читати літературу, виконувати контрольні роботи. І для тих, хто не звик самостійно працювати, постійно складати план роботи, графіки, такий варіант не підійде – досить швидко стане ясно, що вчити в останній день тут не вийде. Якщо стаціонарники ходять на лекції і хоча б щось конспектують, щоб в останню ніч перед іспитом повторити і згадати, дистанційна форма таких методів навчання не сприймає.

Також варто враховувати те, що всю інформацію доведеться осягати самостійно. Незважаючи на те, що дистанційна форма передбачає спілкування з викладачами через спеціальні програми, можливість задати ті чи інші питання, основний обсяг знань студент засвоює сам по заздалегідь складеною програмою навчання. Тому дана форма не підходить для тих, хто не має звички вчитися, засвоювати великі обсяги тексту, інформації, розбиратися в тих чи інших нюансах. Якщо студенту потрібно, щоб хтось пояснював йому матеріал, краще вибирати іншу форму навчання, так як після першої ж незданої сесії він буде відрахований.

Складність полягає і в тому, що на сьогоднішній день дистанційне навчання все ще для багатьох вузів залишається чимось новим. Тому далеко не всі вищі навчальні заклади пропонують своїм абітурієнтам можливість такого навчання. Серйозною проблемою є і те, що часто методисти залишають невирішеними багато питань і навчання стає хаотичним – ніхто не знає, за ким закріплені студенти групи, яким чином і коли з ними спілкуватися, як відсилати навчальні матеріали та диплом якого зразка видавати випускникам. Тому при виборі даної форми навчання потрібно впевнитися, що вуз пропонує оптимальні умови навчання, гарантує отримання диплома зазначеного зразка.

Back to top button