Здоров'яФізіологія

Двох хвилин достатньо, щоб побороти негативний ефект сидячого способу життя

Не секрет, що малорухливий спосіб життя завдає важкого удару здоров’ю. Це четверта за поширеністю причина смерті в світі від неінфекційних захворювань. За словами медиків, якби люди вставали на дві хвилини щогодини, це змінило б ситуацію, передає The Sydney Morning Herald .

Згідно з офіційними рекомендаціями, слід проявляти фізичну активність мінімум 30 хвилин в день. І стратегія “2 хвилини в годину” дозволяє наблизитися до даного показника. Такий висновок був зроблений за підсумками трирічного спостереження за 3243 добровольцями, що носили акселерометри. Співробітники медшколи Університету Юти і Університету Колорадо встановили: якщо людина просто стояла ці дві хвилини, то різниці не було ніякої. А ось швидка прогулянка, приємні клопоти в саду або прибирання знижували ризик смерті на 33%.

В ідеалі до описаної активності потрібно додати 2,5 години на тиждень помірних за інтенсивністю тренувань. При цьому кожна година, проведена на стільці, забирає у людини 22 хвилини життя. А ось кожну годину фізичних вправ додає 90 хвилин життя. Це логічно: людський організм створений для того, що бути активним.

Шкільне життя

Back to top button