Батькам

Дослідження: батьки реалізують свої нездійснені мрії в дітях

Вчені простежили за феноменом щодо нездійснених амбіцій мам і тат і тим, як вони виховують своїх дітей, виходячи з цього.

Деякі батьки прагнуть звести до мінімуму власні невдачі по життю з допомогою своїх дітей. І вперше з’явилися емпіричні докази того, що батьки іноді хочуть, щоб їх дитина виконала все те, що їм не вдалося по життю. Наприклад, відправляють її вчитися на лікаря, якщо самі свого часу провалили іспит.

У дослідженні, проведеному в Голландії експертами з університету штату Огайо, взяли участь 73 батьків, в основному мами. Всім батькам було близько 43 років, а їх дітям – між 8 і 15. Батьків попросили пройти психологічний тест, який би виміряв, наскільки батьки бачать своїх дітей, як продовження себе, а не як окремих особистостей. Деяким учасникам було запропоновано написати дві свої життєві амбіції, які вони так і не реалізували, а також пояснити, чому ці цілі були для них так важливі.

Іншим було запропоновано написати те ж саме щодо мрій своїх знайомих. Після цього всім батькам належало погодитися або не погодитися з твердженнями типу: “я сподіваюся,що моя дитина досягне того, чого мені досягти не вдалося”. Так, виявилося, що батьки, які згадували власні невдачі, були більш схильні бачити в дітях продовження себе. У підсумку всі досягнення власних дітей батьки сприймають як власні. Що погано: якщо дитина не досягла успіху, батьки розчаровувались подвійно.

Back to top button