Батькам

Дослідники з’ясували, як навчити дитину ділитися

Діти, як правило, люблять допомагати іншим. Однак ділитися чимось їм зазвичай не подобається. У новому дослідженні взяли участь 57 дітей у віці від 3 до 5 років. Неврологи вивчали мозкову активність учасників за допомогою ЕЕГ і стежили за рухами їхніх очей. Вчені намагалися передбачити, чи виявить дитина щедрість чи ні, пише Science World Report .

Дітям показували короткі мультфільми з просоціальною і антисоціальною поведінкою. Тобто, герої мультфільму допомагали або шкодили один одному. Потім учасникам подарували десять наклейок. Після цього дітей запитали, чи хочеться їм поділитися наклейками з незнайомою дитиною. Дослідники виявили, що від того, який мультфільм показували дітям, залежало те, чи захочуть вони поділитися з іншими. Зокрема, діти поводилися більш щедро після мультфільму, в якому один герой допомагав іншому. Результати не залежали від статі і віку учасників.

Крім того, вчені помітили різницю в активності мозку дітей при перегляді мультфільмів. По ній теж можна було передбачити, наскільки щедро поведе себе дитина. Дослідники припустили, що така активність – відображення моральної оцінки, яка тільки починає розвиватися. Зазвичай з віком діти стають більш щедрими. Фахівці прийшли до висновку: для того, щоб навчити дітей ділитися з іншими, потрібно подавати їм позитивний приклад.

Шкільне життя

Back to top button