Головне

Дослідники з’ясували, як формуються математичні навички

Рішення нескінченних прикладів на додавання і віднімання в молодших класах дуже корисно. Нове дослідження вчених з Стенфордського Університету показало: спогади допомагають дітям вирішувати приклади швидше, пише The Daily Mail . В нормі діти переходять від підрахунку до витягання фактів зі своєї пам’яті у віці 8-9 років. Математичні здібності дитини залежать від того, як швидко відбувається цей перехід. Вчені провели МРТ 28 дітям віком від 7 до 9 років. Під час цього учасники дослідження бачили прості вирішення прикладів, припустимо, 3 + 4 = 7. Від них вимагалося натиснути на кнопку, щоб підтвердити правильність відповіді. Дослідники стежили за тим, як швидко діти відповідали, і в яких областях їх мозку з’являлася активність. Після цього вчені попросили дітей вирішити ті ж приклади і спостерігали, як вони це робили.

Експеримент провели два рази, приблизно один раз на рік. Коли діти стали старше, їх відповіді більше спиралися на пам’ять і були швидші і точніші. Вчені побачили менше активності в префронтальній і тім’яній областях мозку, пов’язаних з підрахунком, і більше – в центрі пам’яті, гіпокампі. В гіпокампі нові спогади відправляються в короткочасну пам’ять і можуть бути перенаправлені в довготривалу. Чим сильніша була активність в гіпокампі, тим краще були математичні здібності дитини. Потім вчені провели МРТ 20 підліткам та 20 дорослим. Їм були запропоновані ті ж приклади. Активність гіпокампу у нових випробовуваних була нижче, ніж у дітей. Вони не витрачали стільки ж зусиль на пошук. Через тривале зберігання потрібна інформація витягалася автоматично.

З розвитком навичок з’єднання в гіпокампі стають стабільними. Якщо мозок не повинен кожного разу витрачати час на вирішення простих прикладів, він може зайнятися вивченням нового, більш складного матеріалу. Вчені радять щоразу в різному порядку питати дитину, коли вона вчить, наприклад, таблицю множення. Це допоможе зрозуміти, запам’ятала вона рішення,чи їй доводиться щоразу перераховувати заново. Дослідники припускають: когнітивний розвиток в цілому, ймовірно, проходить точно так же. Адже діти, які можуть зіставити звуки з буквами, раніше вчаться читати. Вчені планують продовжувати дослідження, щоб розробити стратегії, які допоможуть дітям з труднощами в математиці.

Back to top button