Головне

Дослідники зробили ще один крок на шляху до квантових обчислень

Дослідники зробили ще один крок на шляху до квантових обчислень
Дослідники зробили ще один крок на шляху до квантових обчислень
Міжнародна група фізиків в останньому номері наукового журналу Nature Photonics повідомила про створення першої в світі системи квантових обчислень з одним кубітом (кубіт або квантовий біт — одиниця квантової інформації), здатної гарантовано працювати за заданим алгоритмом. Нагадаємо, що ще не так давно дослідники мали проблеми з утриманням кубіта в стабільному стані, зараз же вони говорять про те, що кубіт здатний виконувати задані обчислення.

За даними публікації, створена система може працювати з так званими “квантовими фазовими оцінками” – підкласом розрахунків в квантових дисциплінах, з якими де-факто можуть справлятися за невеликий період часу, а традиційні комп’ютери – за допомогою моделювання – за дуже великий. Створений комп’ютер, що працює з квантовими фазовими оцінками, дозволяє виконувати всі три етапи робіт: уведення, процесинг і висновок. На базі розрахунків дослідники створили працюючий алгоритм для квантових фазових оцінок, за допомогою якого можна будувати роботу квантового комп’ютера.

За досить складними науковими трактуваннями криється доволі просте пояснення: за допомогою створеного алгоритму можна перевірити квантову сутність створеного комп’ютера. Крім того, дослідники говорять, сам квантовий комп’ютер за допомогою квантових фазових оцінок може коригувати свої дії і в тому випадку якщо у нього в робочому стані перебувають два або більше кубітів, коригувати їх роботу по ходу дії.

У публікації йдеться, що створена система – це важливий крок на шляху до багатокубітного комп’ютера.

Back to top button