Здоров'яФізіологія

Дослідники вивели простий рецепт здоров’я та довголіття

Потрібно просто ефективніше витрачати час, замінивши годину малорухомих занять на годину прогулянки. Якщо практикувати це кожен день, то можна знизити ризик ранньої смерті на 12-14%, передає Medical News Today. Співробітники Університету Сіднея випробували свою теорію більш ніж на 200 000 добровольцях середнього віку і старше.

Відомо: не у всіх є час для повноцінних тренувань. Експерти намагалися зрозуміти, чи грають роль мінімальні зміни в режимі фізичній активності. За статистикою, сучасні люди витрачають більше 50% часу неспання на роботі. А робота, як правило, сидяча. Люди деяких професій сидять більше 70% свого робочого часу.

Якби вони замінили одну годину, яку зазвичай проводять сидячи, на знаходження на своїх двох ногах, то ризик ранньої смерті скоротився б на 5%. А от серед людей, які страждають від недосипання, заміна однієї години сидіння на годину сну виливалася в зниження ризику передчасної смерті на 6%. У свою чергу, заміна години прогулянок або тренувань годиною сидіння приводила до зростання ризику ранньої смерті на 13-17%.

Шкільне життя