Здоров'яФізіологія

Дослідники розкрили секрет красномовних людей

Ораторським талантом володіють багато стендап-коміків, політиків і продавців. Вони легко переконують у чомусь інших людей і завжди знають, що сказати. Вчені з Університетського коледжу Лондона з’ясували, чим красномовні люди відрізняються від інших, розповідає The Daily Mail.

У дослідженні взяли участь 17 професійних коміків, радіоведучих і адвокатів. Учасники повинні були протягом 30 секунд без запинки, відступу і репетиції розмірковувати на випадкову тему. У цей час вчені сканували мозок добровольців. У контрольну групу увійшли студенти, які справлялися із завданням набагато гірше.

В учасників з контрольної та експериментальної груп в процесі міркування підвищувалася активність в одних і тих же зонах мозку. Однак у коміків, радіоведучого і адвоката активність в зоні Брока виявилася нижче, ніж у студентів. Дана область мозку пов’язана з промовою, в тому числі, з артикуляцією звуків. Вчені припускають: ймовірно, мозок красномовних людей зосереджений не на базовому механізмі мови, а на її смисловому змісті. Цікаво, що активність в зоні Брока знижена і у тих, хто страждає від заїкання.

Шкільне життя

Back to top button