Вища освітаГоловне

Донецький національний університет продовжить свою роботу у Вінниці, – Сергій Квіт

Сергій Квіт«Започатковано проект перенесення Донецького національного університету до Вінниці. Там буде працювати новий кампус. Найближчим часом ректор університету Роман Гринюк виїде до Вінниці, щоб на місці вирішувати питання матеріально-технічного забезпечення університету. Вже є пропозиції щодо приміщень для корпусів та гуртожитків», – повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час брифінгу 24 вересня 2014 року. У ньому також взяли участь ректор Донецького національного університету Роман Гринюк та студент ДонНУ, представник Єдиного координаційного центру «Донбас» Олег Саакян.

Під час брифінгу Міністр повідомив, що проект з перенесення Донецького національного університету обговорено з Віце-прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, а також з Міністром фінансів Олександром Шлапаком, адже університет має певні асигнування, і в межах цих асигнувань він буде продовжувати свою роботу частково в очній формі, частково – в дистанційному режимі.

«Для нас важливо, щоб Донецький національний університет як цілісна академічна спільнота викладачів, студентів і співробітників продовжував свою роботу на стільки, на скільки це буде потрібно», – підкреслив Сергій Квіт.

Окрім того, Міністр Сергій Квіт зазначив, що частина вищих навчальних закладів Донбасу переїхала на інші свої кампуси у межах самого Донбасу, де не проходить АТО.

У свою чергу, ректор Донецького національного університету Роман Гринюк зазначив, що звертатиметься до викладачів, співробітників та студентів з проханням підтвердити своє бажання працювати та вчитися в українському Донецькому національному університеті: «Ми маємо всі можливості, в тому числі інформаційні, кадрові для того, щоб переїхати до Вінниці та працювати в українському освітньому просторі».

Він висловив сподівання, якщо всі питання вирішаться, то можливо з середини жовтня університет запрацює у Вінниці спочатку в дистанційному режимі. Форма навчання буде очно-заочна.

Студент ДонНУ, представник Єдиного координаційного центру «Донбас» Олег Саакян підкреслив, що Донецький національний університет неодноразово заявляв про те, що він є українським через дії, заяви та позицію студентів.

«По-перше, отримана повна підтримка Міністерства освіти і науки України щодо можливості обрання студентами університету місця навчання: чи то Донецький національний університет, чи то будь-який інший вищий навчальний заклад України. Механізми будуть вироблені. Студентів почуто!», – наголосив він.

За словами Олега Саакяна, студентів дуже хвилює фінансове питання: «Це компетенція Міністерства фінансів України. Але отримано підтримку від Міністра освіти і науки України Сергія Квіта та викладацького складу ДонНУ, що це рішення буде безпосередньо пов’язано з вирішенням всіх інших фінансових питань. Тож студенти можуть очікувати на подальшу інформацію щодо цього».

Студент ДонНУ наголосив, що «держава ні від кого не відмовляється, підтримує Донецький національний університет, а університет, у свою чергу, підтримує своїх студентів та викладачів».

Як повідомив Олег Саакян, переважна більшість студентів готові переїхати до іншого міста та навчатися там, або дистанційно залишатися саме в Донецькому національному університеті без жодних змін назв.

Back to top button