Здоров'яПсихологія

Діти знають все про справедливість, показало дослідження

Нерідко діти влаштовують істерики, коли з ними поводяться несправедливо. Однак, як виявилося, малюки переживають не тільки за себе, але й за інших. Це довели експерименти вчених з Манчестерського університету, пише The Daily Mail.

В експериментах з ляльками “злодій” (маріонетка) крав печиво у “жертви”. Учасники віком від трьох до п’яти років намагалися повернути це печиво законному власнику. Причому, дітям було неважливо, у кого забрали печиво – у них самих чи в іншої маріонетки. Крім того, учасники воліли просто повертати печиво або карати злодія, сховавши від нього вкрадене.

Дослідники припускають: ймовірно, батькам варто не карати маленьких дітей, а обговорювати з ними негативні наслідки поганих вчинків для інших людей. Судячи з усього, почуття справедливості будується на емпатії. Важливу роль відіграє і покарання. Люди часто карають тих, хто чинить неправильно. А ось шимпанзе, наприклад, так не роблять. Вони карають шахраїв тільки в тому випадку, якщо шкода була завдана їм самим.

Так, маленькі діти намагаються домогтися справедливості і для себе, і для інших людей. Попередні дослідження показали: діти ділилися з лялькою, яка допомагала іншим, частіше, ніж з тією, яка вела себе погано. Також малюки воліли бачити, як карали ляльку, яка це заслужила, а не ту, яка була невинна.

Шкільне життя

  
Back to top button