Здоров'яХарчування

Діти, які не п’ють коров’яче молоко, схильні до ризику розвитку дефіциту вітаміну D

Деякі діти не можуть пити коров’яче молоко через алергію або непереносимості лактози. Крім того, окремі дослідження показали, що коров’яче молоко шкідливе для людського організму. Тим часом, згідно з останнім дослідженням канадських вчених, у дітей, які п’ють будь-яке інше молоко, наприклад, рисове, соєве, козяче або мигдальне, і не п’ють коров’яче, знижений рівень вітаміну D в організмі, передає Science World Report . Дефіцит вітаміну D призводить до проблем з кістками і м’язами.

Вчені оцінили дані 3821 здорової дитину віком від одного року до шести років. Близько 87% дітей пили коров’яче молоко, а 13% – будь-яке інше. Учасники, які не пили коров’яче молоко, в два рази частіше страждали від дефіциту вітаміну D. Кожен стакан іншого молока був пов’язаний з падінням рівня вітаміну D на 5% в місяць.

Вчені вважають, що людям необхідно отримувати докладну інформацію про зміст вітаміну D, кальцію та інших поживних речовин в напоях, які вони вибирають для своїх дітей як альтернативи коров’ячому молоку. Лікарі, в свою чергу, повинні стежити за рівнем вітаміну D в організмі у дітей, які не можуть пити коров’яче молоко через дієти, алергії або непереносимості лактози.

Шкільне життя