Батькам

Діти, які не дотримуються режиму мають проблеми з концентрацією

Діти, які не дотримуються режиму мають проблеми з концентрацією
Діти, які не дотримуються режиму мають проблеми з концентрацією
За словами професора Тані Байрон, недосипання стає однією з головних причин гіперактивності дитини, проблем з поведінкою, як в спілкуванні з однолітками, так і з дорослими, а також слабкого розвитку дитини, передає британське видання Telegraph.

Всі ці проблеми можуть виникнути з вини самих батьків, які з раннього дитинства не привчили своїх дітей вчасно лягати спати. За словами Тані Байрон, розлади сну, в тому числі, хронічне недосипання, можуть виникнути не тільки через те, що батьки дозволяють дітям лягати пізніше,а й тоді, коли їм захочеться дозволити дітям спати не в своєму ліжку, а в батьківському або в іншому місці. Загалом, проблеми виникають тоді, коли в дитини не сформована звичка дотримуватися режиму сну.

Згідно з дослідженням британських вчених, не привчені до режиму діти дуже часто зазнають труднощів з концентрацією, їм складно зосередитися на певній справі, складно вчитися. Крім того, через недосипання діти стають озлобленими, імпульсивними, гіперактивними.

За словами Тані Байрон, лише привчивши дитини до добре збалансованому сну, батьки можуть допомогти організму дитині правильно розподілити енергію, щоб успішно справитися із завданнями прийдешнього дня. За її словами, у Великобританії в даний час з проблемами, пов’язаними з недосипанням, стикаються майже 65% дітей. У підлітковому віці це загрожує відставанням у фізичному і психологічному розвитку, неуспішності в школі, а також серйозними хронічними депресіями, схильностями до суїциду.

У цьому віці до проблеми відсутності виробленого режиму сну додається і проблема надмірного використання сучасних технологій – лептопів, смартфонів та інше. Сучасні підлітки, за словами психолога, дуже часто жертвують не одиною годиною свого сну ради того, щоб погратись з цими новомодними пристроями, деколи в таємниці від батьків, уже лежачи в ліжку. Це, за словами фахівців, батьки також повинні пильно контролювати.

Відзначимо, що у дорослих недосипання, згідно з рядом досліджень, викликає цілий ряд шкідливих наслідків. Крім депресій недосипання провокує підвищений ризик нещасних випадків, ожиріння і “відключення” генів, відповідальних за регенерацію клітин організму.

Back to top button