Здоров'яХарчування

Дієти можуть призвести до серйозних відхилень у психіці

Чим раніше жінка починає сідати на дієти, тим більше вірогідність здобути різні проблеми зі здоров’ям, включаючи розлади харчування та алкоголізм, пише The Daily Mail з посиланням на роботу вчених. Відповідне десятирічне дослідження Університету Флориди торкнулося 1340 жінок. Виявилося, жінки відчували потужний соціальний тиск, який змушував їх худнути. І це стосувалося жінок різного віку.

Деякі вже в три роки намагалися стежити за вагою і активно сиділи на дієтах. Деякі ж починали контролювати калорійність раціону в 26 років. За словами професора Памели Кіл, якщо людина починає рано експериментувати з дієтами, то проблеми можуть проявитися навіть через 10 років після закінчення коледжу. Тобто це ефект довготривалий.

Або, можливо, справа в наявності початкових проблем зі здоров’ям (вплив не тільки навколишнього середовища, але і генетики). Дійсно, розлади харчування – результат соціального, психологічного та біологічного впливу. Якщо припиняти подібні відхилення відразу, можна уникнути розвитку надалі проблем з їжею, алкоголем, набором ваги. Краще робити ставку на фізичну активність і правильне харчування (велика кількість фруктів і овочів). Починати пропаганду здорового підходу слід ще в початковій школі. Адже потім, коли настане статеве дозрівання, багато дітей будуть швидко рости, набирати вагу, що введе їх у стрес.

Back to top button