Головне

Державні музеї Швеції стали безкоштовними для відвідувачів

Із кінця січня 2016 року для входу у 18 шведських музеїв не потрібно купувати квиток. Більшість із них розміщена у Стокгольмі.
Відміна плати за вхід, як розраховує уряд Швеції, має розширити аудиторію музеїв за рахунок мешканців, які раніше віддавали перевагу іншим видам дозвілля.

До цього серед відвідувачів державних музеї Швеції, за статистикою, переважали освічені жінки, повідомляє ScandiNews. Відмінивши плату за вхід, уряд Швеції сподівається зацікавити виставками чоловіків, малоосвічених громадян, мешканців передмість та туристів.
Історичному музеї в Стокгольмі - Шкільне життя
Першим відмінив плату за вхід Музей сучасного мистецтва у Стокгольмі.

Відтепер усі охочі можуть безкоштовно ознайомитися з унікальною музейною колекцією, яка налічує понад 100 тисяч творів мистецтва. Серед експонатів музею — роботи Пабло Пікассо, Казимира Малевича, Енді Ворхола та інших всесвітньовідомих художників.

Раніше подібний експеримент уже було реалізовано у шведських музеях у 2005-2006 роках. Проаналізувавши його результати, керівник статистичного відділу департаменту культури Стокгольма Сверкер Херд дійшов висновку, що ця ініціатива дійсно сприяє зростанню кількості відвідувачів музеїв, але за рахунок не нової, а постійної аудиторії.

“Напевне можна сказати, що і тоді, і нині цей захід спричиниться до збільшення кількості відвідувачів, — зазначає Херд. — Але не можна стверджувати, що це буде саме нова аудиторія. Швидше за все, ті, хто і до цього відвідував музеї регулярно, тепер почнуть це робити ще частіше”.

В листопаді 2015 року на місяць відмінили плату за вхід кілька польських музеїв: Королівський замок на Вавелі, Королівський замок у Варшаві, музей “Королівські Лазенки”, а також Палац Короля Яна ІІІ у Вілянуві.

Back to top button