Здоров'яФізіологія

Депресія смертельно небезпечна для сердечників

Лікарі закликають обстежувати пацієнтів з серцевою недостатністю на симптоми депресії, передає BBC. Як показало дослідження, наявність депресії значно збільшувало ймовірність смерті пацієнта-сердечника протягом року після виявлення проблеми.

Професор Джон Кліланд, керівник дослідження, вважає, що зараз спостерігається ціла епідемія серцевої недостатності. Незважаючи на постійні пошуки нових ліків та інші нововведення, захворювання залишається невиліковним. Тому Кліланд вирішив подивитися на проблему більш масштабно. І тоді підняли питання депресії.

Серцева недостатність розвивається, коли м’язи серця занадто ослаблені або жорсткі, що знижує ефективність роботи органу. Підсумок – втома і задишка. У свою чергу, опитування 96 пацієнтів дозволив встановити зв’язок між депресією і тяжкістю стану. Отже, люди з помірною або важкою депресією частіше вмирали протягом 300 днів після потрапляння до лікарні.

При цьому особливої ​​різниці в рівні гормону NT-proBNP, показника тяжкості захворювання, у осіб з і без депресії не було. Мабуть, справа у відсутності мотивації і небажання жити. Тому важливо лікувати пацієнтів-сердечників і від фізичних, і від психічних недуг.

Шкільне життя