день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Денний сон вкорочує життя, показали дослідження

Любителям “надолужувати” час, який треба було витратити на сон вночі, за рахунок денного сну в офісі або будинку, варто бути обережнішими. Нові дані свідчать, що така звичка підвищує ризик передчасно смерті.

Дослідження, проведене вченими Кембриджського університету (Великобританія). У ньому взяли участь понад 16 тисяч осіб, яких опитали на предмет їх звичок спати або не спати вдень. Потім вчені протягом 13 років спостерігали за цими людьми і зробили неприємне для любителів денного сну відкриття.

Виявилося, що люди у віці від 40 до 79 років, практикуючі невеликий сон вдень (близько години), мали на 14% більше шансів померти, в порівнянні з тими, хто не дрімав.

Більш тривалий денний сон (годину або більше) збільшував ризик смерті на 32%, йдеться в дослідженні, опублікованому в Американському журналі епідеміології . Ризик смерті був пов’язаний, зокрема, з респіраторними захворюваннями. При цьому точна причина збільшення ризику смерті у тих, хто спить вдень, поки не відома. За словами вчених, в ході дослідження вони врахували всілякі фактори, що впливають на тривалість життя, такі як вік, стать, вага та інші.