Здоров'яФізіологія

Денний сон вкорочує життя, показали дослідження

Любителям “надолужувати” час, який треба було витратити на сон вночі, за рахунок денного сну в офісі або будинку, варто бути обережнішими. Нові дані свідчать, що така звичка підвищує ризик передчасно смерті.

Дослідження, проведене вченими Кембриджського університету (Великобританія). У ньому взяли участь понад 16 тисяч осіб, яких опитали на предмет їх звичок спати або не спати вдень. Потім вчені протягом 13 років спостерігали за цими людьми і зробили неприємне для любителів денного сну відкриття.

Виявилося, що люди у віці від 40 до 79 років, практикуючі невеликий сон вдень (близько години), мали на 14% більше шансів померти, в порівнянні з тими, хто не дрімав.

Більш тривалий денний сон (годину або більше) збільшував ризик смерті на 32%, йдеться в дослідженні, опублікованому в Американському журналі епідеміології . Ризик смерті був пов’язаний, зокрема, з респіраторними захворюваннями. При цьому точна причина збільшення ризику смерті у тих, хто спить вдень, поки не відома. За словами вчених, в ході дослідження вони врахували всілякі фактори, що впливають на тривалість життя, такі як вік, стать, вага та інші.

Back to top button