Головне

День безпечнішого Інтернету. Інтернет в школі і його контроль

Не викликає сумніву, що в даний час Інтернет міцно влаштувався у всіх сферах життєдіяльності суспільства в ролі незамінного інструменту для роботи з основною цінністю XXI століття – інформацією.

Саме в школі Інтернет особливо цікавий не тільки як інструмент спілкування та передачі інформації, але і як величезне джерело цієї інформації.

Велике значення має організація Інтернет підключення в загальноосвітніх закладах та подальше використання Інтернету в шкільній практиці в якості, як цілі, так і засоба освітнього процесу.

Для учнів Інтернет надає можливість кращої підготовки до життя. Це, насамперед, навчання інформатиці, вивчення іноземних мов, листування з учнями інших шкіл (з різних куточків країни і навіть світу), отримання основ професійних знань. Для вчителів – це, в першу чергу, професійне зростання: методичні матеріали, навчальні курси, додаткова література, робота над міжнародними проектами, переписка по E-mail та ICQ з колегами з усієї країни і навіть світу, створення власних сайтів. Це лише деякі, найбільш очевидні, застосування наданих у ваше користування безмежних можливостей глобальної мережі Інтернет.

Однак, знаючи які плюси Інтернету, слід пам’ятати і про підводні камені.

Сьогодні Інтернет дає унікальні можливості навчання, освіти, збереження і пошуку інформації. Але, на жаль, в сучасних умовах доступності Інтернету з кожним днем ​​стає все важче виробляти таку стратегію роботи у Всесвітній павутині, яка буде протистояти масовому потоку негативної інформації.

Дуже складно захистити дітей від недостовірних, а деколи навіть небезпечних відомостей. У даній ситуації резонне запитання – чи можливо уберегти дітей від порнографії і насильства, і захистити від непотрібної інформації, якою переповнений Інтернет?! Ми відповідаємо – так, можливо!

Це антивіруси із “батьківським контролем”, який блокує більшість небезпечних сайтів. Також можна скористатися послугами професійних фірм, які надають послуги по блокуванню небажаного контенту.

Інтернет своїй неконтрольованістю представляє помітну небезпеку для користувачів. До речі, неконтрольованість є принциповою властивістю мережі Інтернет, що і послужило головною причиною його активного розвитку. Глобальний Інтернет адміністративно і технологічно не контролюється ніким. Це не означає, що контроль неможливий. Це означає лише те, що користувач відповідальний за свою безпеку, який повинен сам вживати заходів безпеки на своєму рівні, щоб убезпечити своє використання мережі Інтернет. Безпека забезпечується наявністю контролю.

Якщо уявити мережу школи, як суверенну територію, то підключення до мережі Інтернет означає, поширення неконтрольованої зони і на територію мережі школи. Щоб цього не сталося, необхідний всього лише прикордонний контроль. Таким чином, ви відмежувати свою мережу від мережі Інтернет. Ви як і раніше зможете користуватися інформацією з Інтернету в повному обсязі, але будете знати – що саме ви споживаєте, скільки грошей це коштує, і будете твердо впевнені, що даремна і шкідлива інформація не зможе потрапити всередину вашої мережі.

В якості механізму викорінення найбільш небезпечного контенту створена постійно діюча «гаряча лінія» з веб-інтерфейсом Skarga, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті.