Дефіцит вітаміну D обмежує рухову активність

Протягом 6 років лікарі вели спостереження за двома групами людей похилого віку – одні добровольці були у віці 55-65 років, а інші – у віці від 65 до 88 років.
Аналіз показав, що в найстаршій групі люди з низькими показниками вітаміну D в 1,7 рази частіше мали функціональні обмеження в порівнянні з тими, у кого рівень вітаміну був високий. А серед представників “молодої” групи добровольці з недоліком вітаміну в 2 рази частіше відчували рухові складності.
Відомо, що вітамін D має ключове значення для стану здоров’я кісткової і м’язової тканини. Він допомагає організму засвоювати кальцій. Також вважається, що він бере участь у регуляції розмноження клітин, обмінних процесів і стимуляція синтезу ряду гормонів.
Дефіцит вітаміну призводить до зниження щільності кісток, м’язової слабкості, остеопорозу або до переломів.
Вітамін D утворюється в організмі під впливом сонячних променів. Вважається, що вранці, після сходу сонця, і ввечері на заході вітамін D виробляється активніше. Якщо сонце потрапляє лише на відкриті ділянки тіла – руки, шию, обличчя, ноги – хоча б півгодини на день, потреба отримувати вітамін D з їжі знижується.
Вітамін також містять деякі продукти харчування, наприклад, гриби , жирні сорти риби, риб’ячий жир, яєчний жовток, ікра, печінка.