день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Дефіцит батьківської любові губить здоров’я дитини

Жорстоке поводження і відсутність батьківської любові і ласки може негативно відбитись як на емоційному, так і на фізичному стані дитини в майбутньому.

Фахівці не раз звертали увагу на те, що на дітях, позбавлених батьківського піклування та уваги, залишається незгладимий слід, який пізніше, в дорослому житті, виливається в ряд комплексів і проблем у відносинах з партнером. І ось вчені з Каліфорнійського університету вперше детально проаналізували наслідки холодності батьків до дітей. Як з’ясувалося, це загрожує не тільки проблемами в емоційній сфері.

У ході дослідження експерти вивчили стан 756 осіб, які брали участь у дослідженні можливих ризиків розвитку хвороб коронарних артерій. Вчені досліджували 18 біомаркерів, що сигналізують про ризики для здоров’я. Серед них були високий артеріальний тиск, високий рівень холестерину , цукру і гормону стресу, зайва вага та інші. Якщо ці маркери знаходилися на високому рівні, то ризик розвитку таких хвороб, як інсульт, інфаркт, серцева недостатність і зниження когнітивних функцій, значно зростав.

Автори роботи докладно вивчили сімейні історії учасників. Вони виявили, що дорослі люди, які, будучи дітьми, страждали від дефіциту уваги з боку дорослих або ж були сиротами і росли у дитбудинках, частіше потрапляв до групи ризику. «Долюбленність» в дитинстві, навпаки, зменшувала ризики для здоров’я. Такі учасники, в цілому, демонстрували хороші результати.

На думку вчених, причина такої тенденції – у зміні нейронних реакцій на стрес у дітей, які недоотримали уваги і любові батьків. Крім того, у них виявлено підвищення фізичного та емоційного збудження, що робить організм уразливим до захворювань.