Здоров'яПсихологія

Дефіцит батьківської любові губить здоров’я дитини

Жорстоке поводження і відсутність батьківської любові і ласки може негативно відбитись як на емоційному, так і на фізичному стані дитини в майбутньому.

Фахівці не раз звертали увагу на те, що на дітях, позбавлених батьківського піклування та уваги, залишається незгладимий слід, який пізніше, в дорослому житті, виливається в ряд комплексів і проблем у відносинах з партнером. І ось вчені з Каліфорнійського університету вперше детально проаналізували наслідки холодності батьків до дітей. Як з’ясувалося, це загрожує не тільки проблемами в емоційній сфері.

У ході дослідження експерти вивчили стан 756 осіб, які брали участь у дослідженні можливих ризиків розвитку хвороб коронарних артерій. Вчені досліджували 18 біомаркерів, що сигналізують про ризики для здоров’я. Серед них були високий артеріальний тиск, високий рівень холестерину , цукру і гормону стресу, зайва вага та інші. Якщо ці маркери знаходилися на високому рівні, то ризик розвитку таких хвороб, як інсульт, інфаркт, серцева недостатність і зниження когнітивних функцій, значно зростав.

Автори роботи докладно вивчили сімейні історії учасників. Вони виявили, що дорослі люди, які, будучи дітьми, страждали від дефіциту уваги з боку дорослих або ж були сиротами і росли у дитбудинках, частіше потрапляв до групи ризику. «Долюбленність» в дитинстві, навпаки, зменшувала ризики для здоров’я. Такі учасники, в цілому, демонстрували хороші результати.

На думку вчених, причина такої тенденції – у зміні нейронних реакцій на стрес у дітей, які недоотримали уваги і любові батьків. Крім того, у них виявлено підвищення фізичного та емоційного збудження, що робить організм уразливим до захворювань.

Back to top button