Батькам

Cпільний перегляд батьками і дітьми телевізійних передач зменшує їх взаєморозуміння і контакт

Дослідники з Університету Массачусетс, США (The University of Massachusetts), прийшли до висновку, що навіть спільний перегляд батьками і дітьми телевізійних передач зменшує їх взаєморозуміння і контакт.

У дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі “Розвиток дитини” (Child Development), взяли участь 50 дітей від 1 року до 3 років та їхні батьки. Перші півгодини експерименту батьки з дітьми перебували в ігровій кімнаті без телевізора, а другі півгодини — спільно дивилися телевізійні передачі.

Виявилося, що під час першої частини експерименту, коли батьки грали зі своїми дітьми, рівень їхньої взаємодії відповідав нормі: вони знаходили спільну мову, і їм було цікаво один з одним. Під час перегляду телевізора рівень взаємодії знизився. Батьки практично перестали помічати прохання дитини, ставали пасивними, неуважними по відношенню до дітей.
Дослідники нагадують батькам про важливість спілкування з дітьми. Спільне проведення часу, спільні ігри допоможуть батькам знайти спільну мову з дитиною.

Шкільне життя

Back to top button