Головне

Читачі української Вікіпедії найбільше цікавляться українськими музикантами

Читачі української Вікіпедії найбільше цікавляться українськими музикантами
Читачі української Вікіпедії найбільше цікавляться українськими музикантами
Дослідження відвідуваності статей музичної тематики показало, що читачі української Вікіпедії цікавляться найбільше українськими, потім західними і лише потім російськими музикантами. Про це повідомляє організація «Вікімедіа Україна».

«Жодному із зарубіжних музикантів не вдалося перевершити за популярністю українських. У номінаціях найпопулярніший композитор, співак і гурт списки очолили відповідно Микола Лисенко, Соломія Крушельницька і гурт «Океан Ельзи», – йдеться в повідомленні.

За даними «Вікімедіа», із зарубіжних композиторів до першої трійки увійшли Людвіг ван Бетховен (2-е місце), Йоганн Себастьян Бах (3-є місце). Вольфґанґ Амадей Моцарт (5-е місце) поступився українському Миколі Леонтовичу (4-е місце), а українець Володимир Івасюк (6-е місце) випередив росіянина Петра Чайковського.

Із зарубіжних гуртів попереду The Beatles (2-е місце) і Queen (5-місце). Із зарубіжних співаків в десятку втрапив лише Джастін Бібер (10-е місце).

Окремі дослідження стосувалися музичних альбомів і опер. Тут також перші місця посіли українські твори, а другі – західні. Відповідно альбом Святослава Вакарчука «Брюссель» перевершив дебютний альбом Вітні Х’юстон, а «Запорожець за Дунаєм» і «Наталка Полтавка» – «Весілля Фігаро». Найпопулярніші російські опери – «Князь Ігор» і «Євгеній Онєгін» займають відповідно 7-у і 8-у сходинки.

Значний інтерес проявляють читачі української Вікіпедії до народної музики. Так, високі рейтинги мають статті Щедрівки (майже 44 тисячі відвідувань), Українські народні пісні (понад 37 тисяч) і Колядки (понад 35,5 тисячі).

«Одвічна боротьба «року» і «попси» однозначно вирішена на користь «року» – статтю Рок-музика прочитали 44220 рази, тоді як Поп-музика лише 13783. Кращі за «попсу» показники мають Джаз (27206), Барокова музика (15860) і Дабстеп(15586)», – йдеться в повідомленні.

Джерело:radiosvoboda.org

Back to top button