Здоров'я

Чим більше ви спите – тим нижчий ризик діабету!

Чим більше ви спите - тим нижчий ризик діабету!
Чим більше ви спите – тим нижчий ризик діабету!
Можливість відіспатися хоча б протягом тижня знижує ризик розвитку діабету 2 типу у чоловіків, – вважають фахівці з Австралії та США.

«Ми всі знаємо, наскільки важливо висипатися і погано недосипати, але, тим не менш, часто не можемо нормалізувати свій сон через роботу, стрес, способу життя. Проте наше дослідження показало, що чоловіки, продовживши години сну, знижують тим самим ризик розвитку цукрового діабету типу 2», – заявила команда фахівців з Інституту біомедичних досліджень у Лос-Анджелесі та Університету Сіднея.

Попередні дослідження виявили зв’язок між дефіцитом сну та порушеннями обміну речовин. Однак це перше дослідження, яке вказало на зв’язок між тривалістю сну і чутливістю до інсуліну – фактору діабету. Діабет розвивається, коли організм не виробляє достатньо інсуліну, щоб підтримувати нормальний рівень глюкози в крові, або ж коли організм не в змозі ефективно використовувати інсулін, який виробляється клітинами підшлункової залози.

Дослідники вивчили 19 чоловіків без діагнозу діабету в середньому віці 28,6 років. Всі учасники протягом 6 місяців повідомили про дефіцит сну щотижня. Як правило вони недосипали протягом робочого тижня, однак добирали норму за вихідні, отримуючи в середньому додатково 2,3 години на добу. Дослідники здійснювали моніторинг циклів сну і неспання за допомогою невеликих пристроїв, зафіксованих на зап’ясті, а чутливість до інсуліну у добровольців моніторили в лабораторних умовах. Виявилося, що заповнення дефіциту сну за уїк-енд покращувало цей показник.

Інсулін – гормон, який регулює рівень цукру в крові. Нормальна чутливість організму людини до інсуліну знижує ризик розвитку діабету 2 типу – хронічного захворювання обміну речовин, яке важко піддається лікуванню і контролю.

Back to top button