ГігієнаЗдоров'я

Чи вміємо ми чистити зуби?

Існує кілька методів чистки зубів, однак жоден з них не є загальновизнаним
Існує кілька методів чистки зубів, однак жоден з них не є загальновизнаним

Люди навчилися чистити зуби ще кілька тисячоліть тому і використовували як зубної щітки гілочки дерев, а замість пасти – вугілля або суміш з рослинних інгредієнтів. Першу щітку, аналогічну сучасній, створив Вільям Аддісон, ще в 1780 році відкрив завод з випуску цих засобів гігієни. Однак масове поширення щітка отримала тільки в 1885 році. Що стосується зубної пасти, вона з’явилася трохи раніше. Однак незважаючи на таку багату історію існування продуктів для гігієни порожнини рота люди так і не змогли зрозуміти, який же спосіб чистки вважається найбільш правильним.

Перед тим як зробити настільки незвичайну заяву, експерти з Університетського коледжу Лондона вивчили відомі видання про стоматологію, опитали дантистів з 10 різних країн, а також кількох представників компаній-виробників зубних щіток і паст. Таким чином передбачалося дізнатися, якому саме методу віддають перевагу фахівці. В результаті опитування з’ясувалося, що найбільш популярна методика чищення зубів – від ясен. Спочатку необхідно зняти наліт з емалі за допомогою кругових і – якщо мова йде про жувальної поверхні задніх зубів – поперечних рухів, а потім змахнути його щіткою рухом «від ясен». Проте істотних доводів на користь використання даної методики фахівці привести не змогли.

«На мою скромну думку, стоматологи повинні більш детально розповідати своїм пацієнтам про те, як саме слід чистити зуби, – заявляє провідний автор дослідження доктор Джон Уейнрайт. – Люди мають право знати набагато більше про процедуру, якої вони щоранку і щовечора відводять по кілька хвилин свого життя».

Сам доктор Уейнрайт рекомендує своїм пацієнтам особливу увагу приділяти тим місцям, де скупчується найбільше нальоту – жувальній поверхні задніх зубів і стиках ясен і зуба. Щітку під час процедури чистки слід тримати як олівець – трьома пальцями, а не повністю затискати в кулаці. За його словами, дана методика дозволяє ретельно очистити поверхню зубів від нальоту, запобігти попаданню бактерій під слизову і уникнути розвитку захворювань ясен.

Найджел Картер, голова Британської стоматологічного фонду, уважно вивчив роботу Уенрайта і його колег і прийшов до наступного висновку:

«Існує кілька методів чистки зубів, однак жоден з них не є загальновизнаним. На мій погляд, техніка чищення Уейнрайта найправильніша. Головне – це ретельно очистити ті місця, де найчастіше утворюється карієс . А яким саме способом пацієнти будуть видаляти наліт – не настільки важливо».

Картер також додав, що за останні кілька десятиліть стоматологічне здоров’я жителів Великобританії покращилося в кілька разів. Напрошується висновок: жителі Сполученого Королівства використовують правильну методику чищення зубів, якою б вона не була.

Back to top button