Головне

Через рік Microsoft припинить підтримку Windows XP

Через рік Microsoft припинить підтримку Windows XP
Через рік Microsoft припинить підтримку Windows XP
8 квітня 2014 корпорація Microsoft припинить підтримку операційних систем Windows ХР з третім сервіс-паком і Windows XP x64 Edition з другим пакетом оновлень.

Платформа Windows ХР дебютувала в 2001 році, ставши одним з найуспішніших продуктів Microsoft. За даними Net Applications, у 2008 році ця ОС була інстальована на 80% персональних комп’ютерів з підключенням до Інтернету. Однак в останні роки Windows ХР повільно, але вірно здає позиції: у минулому місяці їй віддавали перевагу 38,73% ПК-користувачів.

Microsoft припинила основну підтримку Windows ХР в квітні 2009-го. Після цього настала фаза розширеної підтримки: до квітня 2014 Microsoft безкоштовно розповсюджує патчі для “дірок” в системі безпеки, однак за інші виправлення і технічні консультації доводиться платити.

До речі, покупці комп’ютерів з платформою Windows 7 зможуть скористатися можливістю даунгрейда до Windows ХР аж до 2020 року. Ця програма діє для Windows 7 Professional і Ultimate, які можуть бути замінені системою Windows XP Professional.

На момент припинення підтримки Windows XP (8 квітня 2014 року) цій операційній системі буде вже 12 років, що робить її самої довгоживучою ОС Windows.

Back to top button