Здоров'я

Через енергетичні напої росте тиск і порушується серцевий ритм

Через енергетичні напої росте тиск і порушується серцевий ритм
Через енергетичні напої росте тиск і порушується серцевий ритм
Через енергетичні напої може «підскочити» тиск і порушитися природний серцевий ритм. Це з’ясувалося після проведення дослідження, результати якого були представлені на міжпрофільній медичній конференції Американської кардіологічної асоціації.

Вчені проаналізували дані, зібрані в ході семи попередніх досліджень, метою яких було з’ясувати, як вживання енергетичних напоїв позначається на здоров’ї серцево-судинної системи. У першій частині аналізу дослідники розглянули показник інтервалу QT 93 людей, які тільки що випили від однієї до трьох банок «енергетика». У результаті з’ясувалося, що інтервал QT у них був на 10 мілісекунд довшим порівняно з тими, хто не вживав напої.

Інтервал QT описує сегмент серцевого ритму на електрокардіограмі. Особи, у яких цей показник подовжений, схильні до ризику серйозного порушення серцевого ритму або раптової серцевої смерті.

За словами автора дослідження Сахіна Шаха, лікарі починають турбуватися, якщо пролонгація інтервалу QT перевищує 30 мілісекунд. Збільшення цього показника пов’язане з аритміями, які можуть загрожувати життю людини. Той факт, що інтервал QT подовжується після вживання енергетичних напоїв, вимагає подальшого розгляду їх впливу на здоров’я.

Також дослідники виявили, що систолічний (верхній) тиск після «енергетиків» в середньому збільшується на 3,5 пункту. Цей факт теж турбує лікарів.

Back to top button