Головне

Браузер Opera на новому движку позбувся бета-статусу

Браузер Opera на новому движку позбувся бета-статусу
Браузер Opera на новому движку позбувся бета-статусу
Компанія Opera Software випустила стабільну версію браузера Opera 15 для Windows і OS X. Про це йдеться в блозі, присвяченому браузеру.

Основні особливості браузера – це експрес-панель, інструменти «Рекомендації» і «Скарбничка», функція стиснення трафіку, єдиний рядок для пошукових запитів і адрес сайтів та нове ядро.

Експрес-панель в Opera 15 призначена для збереження «обраних» веб-сторінок. Інтерфейсу закладок в браузері немає. На панелі, однак, тепер можна створювати папки і розкладати по них веб-сторінки.

Інструмент «Рекомендації» показує новини на цікаві для користувача теми, а інструмент «Скарбничка» дозволяє зберегти сторінки, доступ до яких хотілося б мати згодом (наприклад, список готелів або список товарів для покупки).

Функція стиснення трафіку, яка дозволяє заощадити на витратах на інтернет і прискорити завантаження сторінок, була і раніше, але була присутня тільки в браузерах для мобільних пристроїв.

Opera 15 не підтримує роботу з сервісом синхронізації Opera Link, але в компанії запевнили, що в наступних версіях це виправлять. Крім цього, в плани розробників входить доробка інтерфейсу роботи з вкладками і введення в браузер тем оформлення.

Бета-версія Opera 15 вийшла наприкінці травня. Браузер передбачає три канали оновлень: Stable (стабільна версія), Next (бета-версія) і Developer (попередня версія, в якій можуть бути «баги» і помилки).

Opera 15 зроблений на основі двигуна Blink та проекту Chromium. Blink розробляється компаніями Google і Opera Software та базується на коді WebKit. Крім Opera, движок використовується в Chrome (починаючи з версії 28) та «Яндекс.Браузері».

Раніше, нагадаємо, Opera Software застосовувала у своїх браузерах власний движок Presto. Компанія підкреслила, що продовжить надавати підтримку користувачам веб-оглядачів на Presto ( Opera 12.x ) і буде присилати їм оновлення.

Back to top button