Здоров'яФізіологія

Брак сну впливає на продуктивність сильніше, ніж куріння і вживання алкоголю

Фахівці з Кембриджського університету і Rand Europe заявляють: можна їсти що завгодно, палити і вживати алкоголь. На продуктивності це ніяк не позначиться. Головне – спати не менше 7 годин на добу. Дослідники проаналізували дані більш ніж 21000 співробітників британських компаній, розповідає The Daily Mail .

Вчені з’ясували, що продуктивність також була знижена серед працівників з фінансовими проблемами, психічними розладами, захворюваннями опорно-рухового апарату і тих, хто не займався спортом. Крім того, менш плідно працювали учасники, що страждали від знущань, ті, кому катастрофічно не вистачало часу, і люди, які доглядали за кимось із близьких. Брак сну виявилася одним з найбільш важливих факторів.

Попередні дослідження показали: недосипання шкідливе для шкіри. До того ж, воно підвищує ризик розвитку діабету. А фахівці з Університету Упсали з’ясували, що одна безсонна ніч еквівалентна удару по голові. У мозку зростає рівень хімічних речовин, що вказують на наявність пошкодження мозку. Це речовини NSE і S-100B, які пов’язані, наприклад, зі струсом мозку. За словами вчених, сон позбавляє мозок від шкідливих сполук. Внаслідок браку сну збільшується ризик хвороб Альцгеймера, Паркінсона та розсіяного склерозу.

Шкільне життя

Back to top button