Брак сну впливає на продуктивність сильніше, ніж куріння і вживання алкоголю

Фахівці з Кембриджського університету і Rand Europe заявляють: можна їсти що завгодно, палити і вживати алкоголь. На продуктивності це ніяк не позначиться. Головне – спати не менше 7 годин на добу. Дослідники проаналізували дані більш ніж 21000 співробітників британських компаній, розповідає The Daily Mail .

Вчені з’ясували, що продуктивність також була знижена серед працівників з фінансовими проблемами, психічними розладами, захворюваннями опорно-рухового апарату і тих, хто не займався спортом. Крім того, менш плідно працювали учасники, що страждали від знущань, ті, кому катастрофічно не вистачало часу, і люди, які доглядали за кимось із близьких. Брак сну виявилася одним з найбільш важливих факторів.

Попередні дослідження показали: недосипання шкідливе для шкіри. До того ж, воно підвищує ризик розвитку діабету. А фахівці з Університету Упсали з’ясували, що одна безсонна ніч еквівалентна удару по голові. У мозку зростає рівень хімічних речовин, що вказують на наявність пошкодження мозку. Це речовини NSE і S-100B, які пов’язані, наприклад, зі струсом мозку. За словами вчених, сон позбавляє мозок від шкідливих сполук. Внаслідок браку сну збільшується ризик хвороб Альцгеймера, Паркінсона та розсіяного склерозу.

Шкільне життя