день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Брак сну провокує генні зміни всього за сім днів

Брак сну провокує генні зміни всього за сім днів

Брак сну провокує генні зміни всього за сім днів

Якщо у вас порушується режим сну, то це завдає серйозної шкоди здоров’ю. Причому, досить одного тижня. За цей час збивається робота більше 700 генів, підвищується ризик захворювань, пов’язаних зі стресом, запаленням і імунною системою.

У підсумку можливий розвиток ожиріння, хвороби серця і психічних відхилень. Вчені в особі професора Дерка-Яна Дійка з Університету Суррей досліджували дане явище на прикладі 26 чоловік, які спали менше шести годин протягом тижня. Виявилося, брак сну впливала на гени, пов’язані з метаболізмом.

Дійк ​​проаналізував РНК в крові добровольців, щоб оцінити активність генів. До речі, в кінці відведеної на експеримент одного тижня люди повинні були пильнувати протягом приблизно 40 годин. За цей час збиралися зразки РНК. Отримані результати порівнювали з даними контрольної групи (вони спала до 10 годин протягом тижня, але в кінці теж не спала).

У підсумку брак сну привела не тільки до генних збоїв, але до зниження працездатності і уважності. А ось співробітники Університету Тюбінгена говорять про те, що брак сну негативно позначається на здатності до навчання, пам’яті та мисленні дітей.