Здоров'я

Брак сну провокує генні зміни всього за сім днів

Брак сну провокує генні зміни всього за сім днів
Брак сну провокує генні зміни всього за сім днів
Якщо у вас порушується режим сну, то це завдає серйозної шкоди здоров’ю. Причому, досить одного тижня. За цей час збивається робота більше 700 генів, підвищується ризик захворювань, пов’язаних зі стресом, запаленням і імунною системою.

У підсумку можливий розвиток ожиріння, хвороби серця і психічних відхилень. Вчені в особі професора Дерка-Яна Дійка з Університету Суррей досліджували дане явище на прикладі 26 чоловік, які спали менше шести годин протягом тижня. Виявилося, брак сну впливала на гени, пов’язані з метаболізмом.

Дійк ​​проаналізував РНК в крові добровольців, щоб оцінити активність генів. До речі, в кінці відведеної на експеримент одного тижня люди повинні були пильнувати протягом приблизно 40 годин. За цей час збиралися зразки РНК. Отримані результати порівнювали з даними контрольної групи (вони спала до 10 годин протягом тижня, але в кінці теж не спала).

У підсумку брак сну привела не тільки до генних збоїв, але до зниження працездатності і уважності. А ось співробітники Університету Тюбінгена говорять про те, що брак сну негативно позначається на здатності до навчання, пам’яті та мисленні дітей.

Back to top button