ГоловнеПосібники-Книги

Більше половини українців не читають книг – дослідження

Більше половини українців не читають книг - дослідження
Більше половини українців не читають книг – дослідження
Більше половини українців не читають книг – такими є результати соціологічного дослідження, проведеного компанією Research & Branding Group.

Зокрема, у своєму звіті соціологи вказують, що лише 49% респондентів відповіли ствердно на запитання, чи читають вони наразі літературу.

Третина з них сказали, що читають кілька разів на тиждень, майже стільки ж – кілька разів на тиждень, 18% – практично щодня.

Найбільш читаючими віковими групами є молодь до 30 років та люди у віці 50-54 роки.

Окрім того, серед читачів більше жінок, ніж чоловіків (53% проти 43%).

“Переважна більшість читаючих українців (87%) віддають перевагу традиційним друкованим книгам, тоді як прихильників нових технологій в читанні книг всього 12%”, – йдеться у результатах дослідження.

Найчастіше нинішні українські читачі книг цікавляться історичними творами (36%), детективами (34%), романами про кохання (26%), науковою фантастикою і фентезі (19%), творами класиків та науковою літературою (по 17%).

Жінки також більше за чоловіків читають поезію, а чоловіки, в свою чергу, полюбляють літературу на воєнну тематику, йдеться у звіті.

Книг купують менше

Навіть попри те, що більшість опитаних виявилися такими, що не читають книжок, реальна ситуація в Україні, на думку президента Української асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна, є ще гіршою:

“За результатами дослідження картина виглядає позитивніше, ніж я це бачу”, – зазначив він 3 квітня під час презентації результатів опитування.

За його словами, впродовж кількох останніх років рівні продажів книг в Україні постійно падали.

Зокрема, у 2010 році кількість придбаних книг на фізичних носіях зменшилася на 25% порівняно з попереднім роком, у 2011 – на 26%, а у 2012 році – на 10%.

І хоча обсяги грошей на книжковому ринку, за його словами, лишаються тими самими, це відбувається за рахунок подорожчання літератури.

“Тому сьогодні говорити про те, що кількість книжок, які люди беруть до рук, зросла – не можна”, – додав експерт.

Для порівняння він навів статистику, згідно з якою у Німеччині 65% дорослих людей прочитують до 5 книг на рік.

У звіті Research & Branding Group зазначають, що найбільше за останній рік серед сучасних українських авторів купили і прочитали книг Ліни Костенко – перевагу їй віддали 18% опитаних. 6% голосів у Ірени Карпи, 5% – у Василя Шкляра, по 4% – в Оксани Забужко і Марії Матіос.

55% респондентів сказали, що книги таких авторів вони не купували.

Дослідження проводили у період з 27 лютого по 11 березня 2013 року методом особистого інтерв’ю в усіх регіонах України, опитавши понад 2000 людей. Очікувана середня похибка вибірки становить 2,2%, ідеться на сайті компанії.

Кого з сучасних авторів читали протягом року:
– Ліна Костенко – 18%
– Ірена Карпа – 6%
– Василь Шкляр – 5%
– Оксана Забужко – 4%
– Марія Матіос – 4%
– таких авторів немає – 55%

Результати дослідження R&B

Джерело: ВСС Україна

Back to top button