Головне

Бездротовий USB обіцяють представити через рік

Бездротовий USB обіцяють представити через рік
Бездротовий USB обіцяють представити через рік
За розробку і підтримку специфікації USB відповідає організація під назвою USB Implementers Forum (USB-IF). В даний час вона веде роботу над новим стандартом USB, цього разу бездротовим. Він зможе працювати на тих же самих частотах, що і Wi-Fi і, в майбутньому, передавати дані на швидкостях порядку гігабіт на секунду.

Робота над цим стандартом почалася далеко не вчора, а ще в 2004-му році. Творці сподіваються незабаром завершити роботу над Media Agnostic USB (MA USB) і на його широке застосування в споживчих пристроях. Метою даного стандарту є дати можливість взаємодії між бездротовими пристроями і док-станціями за допомогою протоколу USB без необхідності проводового з’єднання. На думку творців, на доведення цього стандарту до остаточного варіанту потрібно рік, і потім ще рік на поширення перших пристроїв з його підтримкою.

За словами представника розробників, Media Agnostic USB створюється з метою можливості роботи протоколу на широкому спектрі платформ, тоді як протокол Wireless USB міг оперувати тільки на частотах WiMedia UWB між 3,1 і 10,6 ГГц. Media Agnostic може працювати на WiGig на частоті 60 ГГц, на Wi-Fi в діапазоні 2,4 і 5 ГГц, на WiMedia UWB та інших типах фізичних носіїв. Розробка ведеться у тісній співпраці з Wi-Fi Alliance, яка запустила програму сертифікації протоколу Wireless Gigabit (WiGig), здатного передавати дані на швидкості 7 Гбіт / с на частоті 60 ГГц. Специфікація WiGig Serial Extension Specification передана розробникам USB-IF, які можуть скористатися нею при створенні MA USB.

MA USB буде сумісний із специфікаціями USB 2.0, USB 3.0 і USB 3.1, з можливістю передачі даних на останньому зі швидкістю до 10 Гбіт / с.

Back to top button