Батьківський контроль негативно впливає на ставлення підлітків із однолітками

Багато хто хоче дати своїм дітям якомога більше любові та підтримки. Однак турбота деяких батьків не знає кордонів. Нове дослідження, проведене в Університеті Вірджинії, показало: батьки, які занадто активно беруть участь у житті своїх дітей, утискають їх самостійність. Підліткам доводиться приймати рішення, виходячи з потреб і мотивів батьків, а не своїх власних, передає Science World Report.

У дослідженні взяли участь підлітки віком від 13 до 18 років. Учасників попросили розповісти, наскільки сильно батьки їх контролювали. Також вчені оцінили самостійність добровольців і якість їх відносин з однолітками, як дружніх, так і романтичних. Виявилося, менш самостійні підлітки й ті, кому було складно встановлювати близькі стосунки з іншими людьми, стикалися з жорсткішим психологічним контролем з боку батьків.

Батьки часто бояться негативного впливу однолітків на своїх дітей. Вчені заявляють: зайвий контроль з боку дорослих може перешкодити розвитку здатності дітей відстоювати свої власні погляди і будувати відносини. Тим часом, це вміння формується саме в підлітковому віці і потім переходить в доросле життя.

Шкільне життя

Багато хто хоче дати своїм дітям якомога більше любові та підтримки. Однак турбота деяких батьків не знає кордонів. Нове дослідження, проведене в Університеті Вірджинії, показало: батьки, які занадто активно беруть участь у житті своїх дітей, утискають їх самостійність. Підліткам доводиться приймати рішення, виходячи з потреб і мотивів батьків, а не своїх власних, передає Science World Report. У дослідженні взяли участь підлітки віком від 13 до 18 років. Учасників попросили розповісти, наскільки сильно батьки їх контролювали. Також вчені оцінили самостійність добровольців і якість їх відносин з однолітками, як дружніх, так і романтичних. Виявилося, менш самостійні підлітки й ті, кому було складно…

Оцінити

0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*