Здоров'яФізіологія

Авітаміноз – можлива причина виникнення болю у тілі

Дефіцит вітаміну D небезпечний для здоров’я. Він може призводити до остеопорозу і навіть підвищує ризик прееклампсії у вагітних. Вітамін збільшує м’язову силу, захищає від раку і діабету 2-го типу. І, як довели останні дослідження Університету Манчестера, може стояти за широко поширеними болями, пише Medical News Today . Подібні болі зазвичай зв’язуються з ревматизмом або неврологічними розладами.

Небагато продуктів можуть похвалитися вмістом вітаміну D. До них відносяться риб’ячий жир, жирна риба, гриби, яєчний жовток і печінка. Тому краще всього приймати сонячні ванни, якщо є необхідність заповнити нестачу вітаміну. Під впливом УФ в тілі виробляється вітамін D, який потім переводиться в печінку і перетворюється на 25-гідроксивітамін D.

Манчестерські фахівці досліджували дефіцит вітаміну D на прикладі більше 2300 європейців. Виявилося, чоловіки, мали дефіцит на початку дослідження, більш ніж в 2 рази частіше стикалися з хронічним болем загального характеру в порівнянні з людьми, що мали найбільшу концентрацію вітаміну. Подальше спостереження показало: кожен п’ятнадцятий чоловік, що не мав симптомів на початку дослідження, згодом почав страждати від болю.

І, як правило, це стосувалося огрядних чоловіків, фізично неактивних, з депресією та іншими розладами. В цілому можна констатувати: скелетно-м’язові болі є відомим симптомом важкого дефіциту вітаміну D, який може бути пов’язаний з остеомаляцією (розм’якшенням кісток). Що стосується БАДів з вітаміном D, то немає точних підтверджень їх ефективності.

Back to top button