день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Археологи знайшли найстародавніше поховання народу майя

Археологи знайшли найстародавніше поховання народу майя

Археологи знайшли найстародавніше поховання народу майя

Поховання верховного правителя майя, зроблене в 770-510 роках до нашої ери, виявлено в районі південного узбережжя Гватемали.

Знайдену могилу вчені вважають найстародавнішою з усіх, що були коли-небудь виявлені на території Месоамерики – історико-культурного регіону, який простягається від центру Мексики до Гондурасу і Нікарагуа.

Археологи назвали правителя мовою майя – K’utz Chman, але його справжнє ім’я невідоме.

У гробниці не знайдено збережених людських останків, однак там лежали прикраси з напівдорогоцінного каменю жадєїта, розташування яких говорить про те, що вони були пришиті на одяг похованого, а також на браслети і стегнову пов’язку.

У склепі також знайдено шість фігурок жінок, виточених із каменю. Поховання відноситься до середнього докласичного періоду ери майя в Месоамериці.

За словами дослідників, ця гробниця – одна з найвидатніших археологічних знахідок, зроблених на території Гватемали за останній час.

Джерело: ТСН